NEHTOVÉ MÝTY A POVĚRY
Mezi zákaznicemi se občas šíří naprosto nesmyslné informace, které se dozvěděly buď od kamarádek nebo kdekoli jinde. Všechny níže uvedené mty a jejich vyvrácení je čerpáno z odborné literatury a ověřeno na školeních od zkušených lektorek s letitou praxí.
1.) Umělé nehty by se neměly nosit dlouhodobě, aby si přírodní nehty odpočinuly
-umělé nehty můžete nosit neomezeně dlouho a nemusíte dělat ŽÁDNÉ pauzy. Je to jen na Vás. Vaše nehty odrůstají a tím se regenerují, není třeba je sundávat. Pokud se rozhodnete pro odstranění z osobních důvodů, materiál se opatrně spiluje, aby se neporušil dorzální povrch nehtů. Dokud úplně neodroste povrch, který byl pod umělými nehty, doporučuje se lakovat zpevňujícími laky. Jakmile nehty odrostou budete mít ty samé nehty jako před modeláží, nehtová ploténka se obnovuje stále ve stejné kvalitě. Dnes už nemůsíte nehty sundávat ani pokud musíte nastoupit na operaci, podmínkou je jen aby nebyly celobarevné ale aby jste měla francii. Lékaři sledují prokrvení nehtových lůžek a u FM je vidět.
2.) Nehtová modeláž ničí přírodní nehty
- všimněte si, že umělé nehty si obvykle nechávají dělat klientky, které nejsou spokojeny s tím co jim příroda nadělila. To znamená, že jejich přírodní nehty nebyly v pořádku a podle jejich představ již před modeláží. Dále je velmi pohodlné nemuset se o nehty starat další 3-4 týdny do dalšího doplnění.
3.) Po dokončení modeláže by si klientky neměly několik hodin mít ruce
- je pravda, že bezprostředně po vytvrzení nehtů v UV lampě, by se neměly ruce namáčet ve vodě. Ovšem platí to maximálně 20 minut od ukončení práce a to je doba, kterou klientka stejně stráví ještě v nehtové studiu nebo cestou domů. Potom už může vykonávat obvyklé činnosti bez obav.
4.) Odchlipující umělé nehty by se měly zakápnout nehtovým olejíčkem
- NIKDY TOTO NEDĚLEJTE je to naprostý nesmysl. Olejem by se vám mezi umělým nehtem a Vaším přírodním nehtem dělal stále větší odchlip. Nedělejte sama žádné extrémní úpravy, pokud máte nehty suché můžete je přelakovat bezbarvým lakem, který zabrání dalšímu odchlipování. Pokud se problém s odchlipy vyskytne může to být nadměrnou potivostí rukou, nedostatečnou polimerizací v UV lampě, ale z mých zkušeností tyto neplechy z 90% dělá nehtová kůžička. Je třeba ji vždy velmi precizně odstranit. Pokud Vám hodně přirůstá je třeba se na ni zaměřit a vždy se nakonec zadaří a nehtíky drží jak mají.
5.) Je zásadní rozdíl mezi aktylovými, aktygelovými a gelovými nehty?
- laik je prakticky nerozezná roudíl je v tom jak se danný materiál chová v praxi, jaké nároky má zákaznice a kolik peněz chce na nehty obětovat. Ne každé zákaznici sedne gel, acrygel nebo acryl. Chce to vyzkoušet a vydržet, pro každou zákaznici se najde to co jí bude vyhovovat. Při návštěvě studia, řekne klientka své požadavky a nehtová designérka ji nabídne různé varianty a spolu pak vyberou ketrá ji bude vyhovovat.Pokud by hned první nevyhovovala, při další návštěvě se udělá jiná varianta. Gel- je průžný a flexibilní Acrygel- má vlastnosti gelu a tvrdost acrylu Acryl- je tvrdý a splňuje ty nejvyšší nároky na zátěž Není podmínkou, že pokud máte v zaměstnání velmi namáhavou práci gel se nehodí, mám 90% zákaznic, kkteré mají i ve velmi zatěžových podmínkách gelové nehty a drží jim perfektn
6.) Než půjdu na doplnění pomohu designérce, nehty si zkrátím a odpiluji starý materiál.
- prosím nepouštějte se do žádných zásadních úprav. Pokud Vám vadí délka můžete si ji trošku zkrátit, ale počítejte s tím, že si zkrátíte FM ( barevnou nebo bílou špičku) a volný okraj už nebude tak tenký. Při modeláži se musí dodržet postup, aby nehet nepraskal a to znamená, že směrem od volného okraje je nehet trošku silnější. Pokud si odpilujete tenký okraj, už tenkosti už nedocílíte. Do žádných jiných úprav se nepouštějte!!!! Pokud by se vyskytly nějaké problémy designérka nebude moci určit problém pokud budete nehty upravovat sama. Potom se těžko dohání i tvar a s nehty pak bývá více práce.
7.) Nelze přecházet mezi jednotlivými materiály.
- ani toto tvrzení není pravdivé. Při zachování správného technologického postupu je toto možné a je možné přejít z gelu na acryl.
8.) Nehtům škodí domácí práce a práce na zahrádce.
- bohužel toto tvrzení se nedá cela vyvrátit. Je třeba si uvědomit jaké činnosti budu vykonávat a vzít si ochranné rukavice. Samozřejmě můžete plet záhonky bez rukavic, ale můžete si odřít vrchní lesk, takže nehty už se nebudou tak lesknout. Další ěc je hlína pod nehty, která se špatně myje a nevypadá to hezky. Vždy používejte rukavice pořizovací cena není vysoká a stačí Vám koupit chyrurgické rukavice, které mají v každé lékárně. (100 ks Vás vyjde cca 110-130kč a to se vyplatí) Pokud natíráte třeba plot a pracujete s ředidly a rozpouštědly nebo s dezinfekcemi na toaletě či v koupelně. Pokud by se Vám rukavice protrhne, umyjte si hned ruce. Z 99% se nic nestane. Z vlastní zkušenosti používám rukavice, i když zadělávám těsto na buchty nebo škrábu mrkev. Těsto se mi tak nedostane pod nehty, což je děs na čištění a mrkev mi neutřísní ruce.
9.) Moje nehty nemohou pod umělými dýchat......
-velká většina zákaznic stále věří mýtu, že jejich vlastní nehty nemohou pod těmi umělými dýchat. Když se nad tím zamyslíte, tak jak by potom vypadaly nehty plavce? Namodralé od nedostatku kyslíku? Myslím si, že hlavním důvodem mýtu o dýchání nehtů je to, že laky na nehty a některé materiály na nehty od nejmenovaných komunit, které u nás dělají nehty je zabarvují do žluta :o(( Pokud si přírodní nehty lakujete, je třeba použít podkladový lak potom barevný lak nezanechává nažloutnutí v takové míře. Co se týká materiálu na nehty, je na každé z Vás kam si na nehty dojde. Pokud půjdete tam, kde se domluvíte a designérka Vám dokáže vysvětlit vše o materiálu nebo půjdete tam kde budete mít nehty třeba za půlku, ale žluté...to je bohužel Vaše rozhodnutí. Dejme si ruku na srdce pokud budou stát nehty 190 kč jaký myslíte, že byl použitý materiál. Cílem každé designérky je spokojenost zákaznice, pokrytí nákladů a výdělek. U výše zmíněné částky to není možné.
10.) Umělé nehty nejsou vhodné pro podmínky vlhkého léta či k moři
-i tento mýtus je naprostá lež! Například gely dokáží ve vlhkém letním počasí obstát velmi dobře. Horké a vlhké léto může vyvolat hyperhidrózu neboli nadměrné pocení, které může způsobit, že v mastném ložisku na nehtu můýe dojít k snadnému odchlipování. Pokud, je ale při modeláži zachová správný postup odmaštění a dehydratace nehtové ploténky není se třeba ničeho obávat.